POZOR! Od 26. 6. 2024 do 21. 7. 2024 budeme mít dovolenou. Objednávky od 26. 6. 2024 budou vyřízeny po 21. 7. 2024. Děkujeme za pochopení.

FAQ - časté otázky k Bachovým esencím

Na této stránce najdete nejčastější otázky, na které se nás v souvislosti s Bachovými esencemi ptáte.

Jak směs Bachovy esence užívat 

Univerzální dávkování namíchané směsi Bachových esencí je 4 kapky, 4 x denně. Celkem tedy za den 16 kapek. Tyto kapky lze kapat přímo do čistých úst. Důležité je, aby se lahvička úst nijak nedotýkala a nedošlo tak ke kontaminaci lahvičky a jejího obsahu. 

Není důležité, jestli kapete kapky před jídlem nebo po jídle. Důležité je, aby ústa byla čistá a hned kapky nezajídat a nezapíjet. 

Všech 16 kapek lze ale nakapat do láhve s vodou (stačí 0,5 l), protřepat a popíjet během dne. Další den si připravíte zase novou láhev. Tento způsob podávání je vhodný obzvláště pro lidi, co zapomínají, a dále pro děti ve školce, ve škole, apod.

 Kdy začnou Bachovy esence působit?

Každý jsme individualita, proto i působení Bachových esencí je individuální. Proto se i směs připravuje do 30 ml lahvičky, která vydrží na cca 1 měsíc užívání, abyste měli dost času vidět rozdíl. 

Obecně lze říci, že čím je vaše situace "čerstvější", tak můžete změnu pozorovat rychleji. Čím se jedná o dlouhotrvající záležitost, tak je třeba počítat s delším časem na změnu. S tím souvisí i to, že je mnohdy potřeba směs znovu zopakovat, popř. ji dle aktuální situace upravit na míru.

Kolik směsí Bachových esencí můžu najednou užívat?

Je vhodné užívat aktuálně vždy 1 směs a tu po dobrání  zopakovat s nějakými úpravami nebo si nechat vytvořit zcela novou směs.

Proč je v některých směsích Bachových esencí alkohol a v některých glycerin?

Vždy záleží na konkrétním výrobci, jaký konzervant zvolí, zda alkohol, glycerin nebo zcela něco jiného. Od toho se pak často odvíjí i datum spotřeby. Bachovy esence s alkoholem nemohou užívat všichni.

Mohou Bachovy esence užívat děti nebo těhotné ženy?

Mohou, ale je potřeba se vždy řídit instrukcemi od výrobce. Pokud jsou Bachovy esence bezalkoholové, tak určitě ano. Takové Bachovy esence pak mohou užívat i zvířata.

Co jsou to vlastně Bachovy esence?

Jsou to vodní květové maceráty z nejedovatých rostlin a stromů zakonzervované nejčastěji v brandy. Je jich celkem 38. A z těchto esencí se pak míchá směs na míru. Bachovy esence jsou brány jako potravinový doplněk. 

Na jakém principu fungují?

Bachovy esence fungují na principu energie, informace. Pomáhají nám soustředit svou pozornost, myšlenky na pozitivní aspekty života (vidět sklenici z poloviny plnou a ne prázdnou). Podle toho jaké myšlenky, podněty máme (v jaké věříme), tak takové emoce pak cítíme, utvrdíme se tak v nějakém přesvědčení a podle toho jednáme. To pak vede buď k úspěchu či neúspěchu. 

Odkud Bachovy esence pochází?

Bachovy esence vymyslel Anglický lékař Dr. Edward Bach v 30. letech 20. století. Od té doby se postupně dostaly do celého světa a jsou tradičně používány v mnoha zemích.

Jakou značku Bachových esencí si vybrat?

Na českém trhu je dostupných hned několik značek Bachových esencí a spousta výrobců, kteří z nich vyrábí směsi na míru. Vždy vybírejte podle toho, jak s vámi vybraná značka rezonuje, jak se vám líbí, zda splňuje vaše priority, apod.

Můžu Bachovy esence kombinovat s jinými preparáty?

Ano, určitě to lze. Vždy si ale přečtěte informace od všech preparátů, které užíváte, zda tam nejsou nějaké speciální výjimky. Obzvláště pokud ve směsi Bachových esencí, kterou užíváte, je přidaný alkohol. Jinak Bachovy esence neobsahují žádnou účinnou látku.

Jak dlouho mi namíchaná směs vydrží?

Tuto informaci vždy najdete na etiketě. Hodně záleží na konzervantu, jaký byl do směsi použit. Nejčastější doba spotřeby je 6-8 týdnů, může být ale i déle. Každopádně, pokud si Bachovy esence chcete dávat, tak je užívejte každý den, až do vypotřebování dle doporučeného dávkování (nejčastěji vám vydrží na cca 1 měsíc užívání).

Na co vše Bachovy esence působí?

Bachovy esence působí na emoce, jsou to takoví "harmonizátoři" našich pocitů. Je to jako když si pustíte oblíbenou hudbu a je vám hned veseleji.